0,00
Košík je prázdný

Seřízení kyvadlových hodin

Seřízení kyvadlových hodin - 8 rad jak nastavit pendlovky.

8 rad pro seřízení kyvadlových hodin. Jak tedy nastavit pendlovky?

1. Nastavení času kyvadlových hodin
Nastavte přesný čas tak, že otáčíte minutovou ručičkou ve směru otáčení hodinových ručiček. Součinně se sama otáčí i hodinová ručička. Nikdy neotáčejte hodinovou ručičkou! Při seřizování času nechejte hodiny odbíjet, aby se nenarušil správný chod hodin.

2. Nastavení času hraní melodií a odbíjení hodin
Pokud odbíjení melodií neodpovídá skutečnému času vyčkejte cca 2 hodiny - kyvadlové hodiny se automaticky seřídí. Pokud neodpovídá odbíjení hodin zobrazovanému času, srovnejte pendlovky otáčením hodinovou ručkou po směru chodu ručiček.

3. Jak natahovat pendlovky
Vložte natahovací klíček nebo kličku do klíčové dírky a otáčejte jím doprava ve směru chodu hodinových ruček. Plně natažené hodiny poznáte tak, že je natahovací mechanizmus tzv. "nadoraz". Doporučujeme natahovat hodiny o několik dnů dříve, udrží se tak správný chod hodin.

4. Spuštění kyvadla (pendlu)Mechanické kyvadlové hodiny AMS 2672/1
Zkontrolujte vyvážení korpusu hodin - musí být ve vodorovné poloze. Vychylte kyvadlo do strany, tak aby bylo těsně u bočnice hodin a poté jej spusťte. Pohlídejte, aby bylo zhoupnutí kyvadla ve vodorovné ose se zadní stěnou skříně hodin. Tikot spuštěných hodin se stává do několika minut pravidelným. V případě neúspěchu postup opakujte. Po spuštění nechejte hodiny cca 30 - 60 minut běžet bez nastavení času, až poté nastavte čas (viz. bod 1).

5. Kyvadlové hodiny seřízení přesnosti chodu
Přesnost hodin závisí na poloze disku kyvadla na jeho táhlu. Otáčením šroubku na konci táhla doleva disk klesá a tím se kyvadlové hodiny zpomalují, otáčením šroubku doprava se disk zvedá a hodiny se zrychlují. Zrychlení nebo zpomalení hodin (počet minut) je individuální dle výrobce.

6. Vypínání- zapínání odbíjení
Některé luxusní kyvadlové hodiny umožňují vypnutí nebo zapnutí režimu odbíjení nebo nastavení  nočního režimu od 21.45 - 7.00 hod (vypnutí odbíjení). Nastavení je individuální dle výrobce. Každopádně při seřizování času nesmí být zapnuta funkce nočního režimu - hrozí poškození bicího mechanizmu.

7. Seřízení měsíční fáze a datumu
Číselník měsíční fáze nastavte jemným tlakem prstů na číselník a otáčením ve směru hodinových ručiček tak, aby byl měsíc pod číslicí 15. Nepoužívejte hrubou sílu. Pokud číselník nejde zlehka otáčet, je to známka záběru soukolí mechanizmu. K uvolnění záběru vraťte čas o 4 hodiny zpět otáčením minutové ručky proti směru pohybu. Po seřízení měsíční fáze znovu nastavte čas. Podle kalendáře určete datum posledního úplňku. Otočte číselník měsíční fáze po směru pohybu dle počtu dní, které uplynuly od posledního úplňku. Jeden den představuje jedno cvaknutí.

8. Pravidelný servis a odborná údržba
Kyvadlové hodiny mechanické jsou spolehlivé, vyžadují minimální údržbu. Přesto potřebují každých 5 - 10 let odborně namazat u vašeho hodináře. Dřevěné pouzdro hodin se udržuje stejně jako masivní nábytek. Na veškeré části hodin doporučujeme sahat pouze v bavlněných rukavičkách.

Rady jsou všeobecné, jednotlivé úkony se mohou lišit typ od typu hodin.

V našem hodinářství Vám představujeme pouze prověřené mechanické kyvadlové hodiny značek AMS nebo Prim. Zakoupené nástěnné kyvadlové hodiny v hodnotě 20 tis. Kč a výše Vám přivezeme, předvedeme a odborně nainstalujeme osobně v ceně zboží.

 

 

Seřízení kyvadlových hodin - 151345 - podlahové hodiny AMS

podlahové hodiny AMS

Komentáře k Seřízení kyvadlových hodin

1
18.11.2018 20:04
tomas

Staré pendlovky se zastavuji stále na stejném místě /velká ručička na číslici 9/. Jako by se ručička zarazila, tak ji posunu a další hodinu jdou dále. Kde je chyba?

2
26.7.2019 08:08
Eva Buchtová

Po třítýdenní dovolené jsme natáhli úplně vybité bicí hodiny. Ony ale bijí o 5 hodin více, než je přesný čas. Nevíme si s tím rady.Prosím, pomozte.

3
11.12.2019 22:01
Silvia

Dobry den, odtrhlo sa zavazie na kyvadlovych stojatych hodinach. Ako to opravit?

4
14.12.2019 13:44
Milan987957

Dobrý deň
Odkvačilo sa resp. odpadlo sa zavazie na kyvadlovych stojatych hodinach. Ako to opravit?
Nedaju sa zvonka otvoriť
Treba zložiť ciferník ? alebo aký postup ? Treba si vyrobiť extra náradie ?

5
14.12.2019 19:04
Milan987957

Svoj predchádzajúci dotaz anulujem. Všetko som si vyriešil sám v pohode. Bolo len treba trochu pohnúť rozumom :-)

6
8.4.2020 14:18
Koud

Dobrý den, mám starožitné, nástěnné, kyvadlové hodiny (pendlovky) se dvěma závažími. Hodiny odbíjely dlouhá léta vždy v celou hodinu tolikrát, kolik je hodin a v půl hodině bijí vždy jen jednou. Před několika týdny však začaly hodiny odbíjet jen jednou i v každou celou hodinu. Zkoušel jsem přenastavit malou i velkou ručičku (vždy po směru otáčení a při zastaveném chodu), ale problém se mi odstranit nepodařilo. Můžete mi prosím poradit, jak správné bití znovu nastavit? Děkuji předem za ochotu, M.Koud

7
2.6.2020 17:32
Tom

Mám staré pendlovky (cca 100 let), jdou přesně. Tedy šly. Před malováním byly sundány ze zdi a pak znovu pověšeny. Začaly se zastavovat. Jdou tak cca 5 minut a zastaví se. Zkoušel jsem i změnu polohy od svislice, ale žádná změna. Myslíte, že potřebují vyčistit?
Díky, Tom

8
6.7.2021 17:00
Roman

Dobrý den, mám starší pendlovky a fungovaly dva měsíce od nastěhování a jak sem odjel na týden prič tak nešli tak jsem je natáhl jako vzdi a jdou jen 5min a potom se zastaví tak nevím co s tým. Děkuji za odpověď. S pozdravem Zedek Roman. Olomouc.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace