0,00
Košík je prázdný
CZK EUR

Nastavení barometru

Jak na nastavení barometru? Jak funguje barometr? Co zjistíme z chování barometru?

Barometr je v součastnosti považován za originální designový doplněk moderního bydlení nebo naopak jako retro prvek bydlení stylového. Nejčastěji je na stěnách interiéru vidět dřevěný barometr, výjimkou však nebývá ani skleněný nebo i kovový barometr. Funkce barometru jsou dvě: slouží k měření barometrického tlaku a odhadu vývoje počasí. Nesledujeme jeho absolutní hodnotu, ale většinou jeho tendenci – změny v úseku hodin a  dnů. Pokojový barometr bývá obvykle doplněm vlhkoměrem a kapalinovým teploměrem.

Často nás zákazníci "bombardují" otázkami typu: jak nastavit barometr? Jak funguje barometr nebo co vyčtu z chování barometru? Na to Vám přinášíme odpovědi, ale začneme pěkně po pořádku.

 analogový barometr

Umístění barometru: tlak v místnosti je stejný jako tlak venku. Proto  můžete mechanický barometr v interiéru pověsit na jakékoliv místo, mimo vlhnoucí stěny. Vyvarujte se rovněž umístění v blízkosti tepelného zdroje (kamna, krby, přímotopy apod.).

Nastavení barometru: analogový barometr ukazuje tlak vzduchu v závislosti na nadmořské výšce. Vzhledem k tomu, že jsou nástěnné barometry používány v různých nadmořských výškách, je pro vzájemné porovnání využívána  hodnota tlaku redukovaná na hladinu moře. Má hodnotu 1013,25 hPa (normální atmosférický tlak). Nástěnný barometr nastavte podle nadmořské výšky vašeho bydliště. Nejpřesnější způsob jak nastavit barometr, je nastavení tlaku vzduchu dle nejbližší profesionální meteostanice Českého hydrometeorologického ústavu http://portal.chmi.cz/aktualni-situace/aktualni-stav-pocasi/ceska-republika/souhrnny-prehled Nastavte ručičku na zjištěnou hodnotu otočením regulačního šroubu (umístěn buď čelně nebo na zadní straně barometru)

Odečítání hodnoty tlaku vzduchu:  pokud si nastavíte stavěcí ručku barometru do zákrytu s aktuální hodnotou, budete mít ulehčený monitoring tendence změny tlaku vzduchu. Při každém odečítání poťukejte zlehka na sklíčko barometru.

Barometr a jeho chování:

- pomalé a trvalé stoupání tlaku vzduchu znamená očekávané zlepšení počasí, pomalé klesání tlaku vzduchu znamená očekávané zhoršení počasí.

- rychlé a nečekané změny tlaku ukazují na proměnlivé počasí s přeháňkami, nárazovými větry a střídavou oblačností.

- v létním období rychlý pokles tlaku vzduchu při vysokých teplotách předznamenává bouřku.

- v zimním období signalizuje stoupající tlak vzduchu, zmírnění mrazů s  možností tání.

- tlak vzduchu vyšší než 1020 hPa ohlašuje suché, klidné počasí.V létě je převážně teplo a jasno, v zimním období převládá jasné a mrazivé počasí. Při zvýšené vlhkosti vzduchu a západním větru počítejte s dešti a mlhou, obzvláště v zimních měsících.

- tlak vzduchu nižší než než 1000 hPa oznamuje vydatné srážky a vysokou oblačnost. Při velmi hlubokém poklesu tlaku vzduchu pod 1000 hPa hrozí silné bouřky, vítr nebo vichřice.

Nakupujte u odborníků, v našem hodinářství najdete širokou škálu barometrů, vyberte si také i Vy.

Nastavení barometru - 151344 - nástěnný dřevěný barometr

nástěnný dřevěný barometr

Váš prodejce

Bc. Milada ŠPAČKOVÁ

tel: +420 773 539 039
info@net-hodinky.cz
www.net-hodinky.cz

Přejete si zasílat novinky mailem ?
Copyright © www.net-hodinky.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.net-hodinky.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace